• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Наші традиції

Українські традиційні свята

Масляна

В 2013 році Масляна припадає на 11 березня.

/Files/images/40048782_maslenica3-200x200.jpgМасляна походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства. Це перш за все багато ситної їжі, тому немає нічого заторного в тому, щоб в цей час поласувати, скуштувати самих різноманітних страв і не відмовляти собі ні в чому.

Головною стравою на масляну є, як відомо, млинці, які печуть кожного дня з понеділка.

Також Масляна відома всенародним гулянням: це танці, співи, катання з гірок, на санчатах, спорудження масляного опудала, костри тощо. Триває масляна тиждень.

Здорова сім’я - в ній здорова дитина,

Щасливий взірець майбуття України

І варто батькам все життя пам’ятати:

Від вас особисто залежить багато.

Отож не шкодуйте ні часу, ні сили

Щоб дужим зростало дитя ваше миле!

Бо так завжди: від віку й донині

Сім’я- берегиня здоров’я дитини!

Новий рік та Щедрий вечір.

/Files/images/imag.jpgЩедрівки — величальні українські народні обрядові пісні, які виконуються під Новий рік і під Йордан у Щедрий Вечір. Відповідно до різдвяно-новорічних звичаїв, щедрівки, як і колядки, величають господаря та членів його родини.

У щедрівках висловлюється побажання багатого врожаю, добробуту, приплоду худоби, доброго роїння бджіл. Поетичне слово в щедрівках і колядках виконує магічну функцію.

У давніх щедрівках і колядках відбилися часи Київської Русі й збереглися образи князівсько-дружинного побуту. Проте у щедрівках і колядках християнського циклу переважають мотиви біблійних і євангельських та апокрифічних оповідань: картини народження Христа, поклоніння волхвів і пастухів. У багатьох щедрівках і колядках християнські мотиви і євангельські оповідання сполучені з життям і побутом українського селянина («Господь волики гонить, Пречиста Діва їсточки носить, а святий Петро за плугом ходить»). Образи святих вводяться, щоб надати ще більшої магічної сили поетичній формулі.

Щедрівки і колядки християнського циклу відзначаються своїм глибоким етичним змістом і великою мистецькою красою. Основні мотиви їх — християнськалюбов, милосердя, глибока пошана до матері.

Щедрівки відрізняються від колядок неодмінним приспівом «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вечір».

Багатством змісту і поетичною формою щедрівок захоплювалися українські письменники і композитори, зокрема Микола Лисенко, Микола Леонтович (відомий«Щедрик»), Кирило Стеценко, Михайло Вериківський, Костянтин Данькевич та інші.

Кiлькiсть переглядiв: 165